• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ARDUİNO KİDS ...................................

ARDUİNO ÖĞRENELİM , GELECEK BİZİM OLSUN...........

ARDUİNO KÜTÜPHANESİ

ARDUİNO KÜTÜPHANESİ

Arduino kütüphanesi yapacağınız uygulama için gerekli kodların hazır bir şekilde içinde bulunduğu kütüphanedir.Öncelikle programın içindeki kütüphaneyi inceleyelim.Sonrada dışarıdaki kütüphanelerden dosya eklemeyi öğrenelim.Resimde gördüğünüz gibi Bilgisayarınızdan Arduino programını başlatıyorsunuz.

Dosya –Örnekler—Basics---Blink dediğiniz zaman Led yakma projeniz için size hazır kodlar veriyor.Yada bu resimde ki gibi Dosya ---Örnekler---LiquidCrystal---HelloWorld

Diyorsunuz 16*2 ekranınıza yazı yazdırıyorsunuz.

Bu arduinonun kendi kütüphanesi bir diğer işlemde kütüphanede olmayan kodlar için dışarıdan nasıl kütüphane ekleyeceğimizi öğrenelim.

Mesela 16*2 LCD ekranımız var .Bizde buna birşeyler yazdırmak istiyoruz ama grekli kod arşivimiz yok.Şimdi bulalım o zaman J

Google.com dan arama yapıyoruz.Github yazıyoruz.Çıkan siteye tıklıyoruz.Üye olun diyor.Üye oluyoruz.yada üyeliğiniz varsa sign bölümünden giriş yapıyoruz.Girişimizi yaptıktan sonra bize proje oluşturup oluşturmayacağımızı soruyor.Oluşturmaya  şimdilik gerek yok çünkü hazırda projemiz yok .


Sol üstte arama kısmına bize lazım olan kütüphanenin adını yazıyoruz.LiquidCrystal_12C kütüphanesi enter diyoruz.Ara dediğimizde karşımıza bu çıkıyor.Marcos chwartz ın paylaştığı Liquid Crystal-12C kütüphanesine tıklıyoruz.Hemen sag tarafta Clone or Download yazan yere tıklayarak içindeki zip.dosyasını bilgisayarınıza indiriniz.Zip dosyasını  bilgisayarda masaüstüne indiriniz.

Şimdi Arduino programını açınız. Taslak----Library ekle ---zip kitaplığı ekle diyoruz.Diyoruz ve masaüstündeki LiquidCrystal12_C .zip dosyasını seçip ekliyoruz.

Sonra programı kapatıyoruz.Tekrar açıyoruz ve dosyamızın kütüphanemize eklenip eklenmediğini kontrol ediyoruz.
Evet gördüğünüz gibi eklenmiş.Böylece hem kütüphaneden kod eklemeyi hemde Github dan zip.li dosya eklemeyi öğrenmiş olduk.Yinede sormak istediğiniz bir şey olursa arduinokids2018@gmail.com mail adresine yazınız.


  
449 kez okundu

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret5840
KODLAMBAÇ
KODLAMBAÇ

Dünya'nın İlk ve Tek Artırılmış Gerçeklik Destekli Kodlama
Oyunu Fiyatı :99,90 TL

Mail adresimizden Sipariş verebilirsiniz

arduinokids2018@gmail.com

info@arduinokids.com